Skoda Enyaq80 iV Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 541 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
19" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Aircondition, Alarm, Ambient Light, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Autonedblændeligt bakspejl, Bakkamera, Blanke rudelister, Blind Spot assist, Bluetooth, DAB+ radio, Dellæder, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Hurtig opladning CCS Combo stik, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Lændestøtte i forsæder, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Mørktonede ruder bag, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, SOS knap, Skiltegenkendelse, Splitbagsæde, Svingbart anhængertræk, Sædevarme, Tre-personers-bagsæde, Tre-zoners klimaanlæg, Trådløs mobilopladning, Træthedsregistrering, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 426.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fuld LED forlygter |
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Infocenter |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aircondition | Kopholder |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut.gear/tiptronic | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri betjening |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (manuelt) |
| Blindvinkelassistent | Trådløs mobilopladning |
| DAB+ Radio | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |