Skoda Enyaq80 iV Lounge 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 94.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 536 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Elektrisk rækkevidde: 531 km, 3-faset,
adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, 2 zone klima, varme i rat, sædevarme, el betjent bagklap, automatisk lys, fjernlysassistent, regnsensor, 19" alufælge, vinterhjul, aftageligt træk, nøglefri tænding, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, app integration, trådløs mobilopladning, udv. temp. måler, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, led kørelys, mørktonede ruder i bag, elektrisk parkeringsbremse, airbag, esp, isofix,
Meget pæn og velholdt,
Vi tilbyder finansiering med - og uden udbetaling. Ring for rådgivning - så finder vi den bedst mulige løsning for dig,
🔧 Udvidet Garanti kan tilkøbes på alle vores biler. 🔧
✔ Der er mulighed for at tilkøbe op til 3 års garanti på denne bil:
• 36 måneder fra: 7.995 kr.
📞 Kontakt os for yderligere info omkring 3 års ekstra garanti
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| App integration | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Tonede ruder |
| Bakkamera | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vinterhjul |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |