Skoda Enyaq80 iV Loft 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 536 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
Travel assist, svingbart træk (manuel), matrix led forlygter, el indst. førersæde m. memory, dellæderindtræk, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, fjernlysassistent, apple carplay, android auto, navigation, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, varmepumpe, 3 zone klima, varme i rat, sædevarme, kurvelys, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, el indst. førersæde, ambiente belysning, digitalt cockpit, 8 airbags, auto hold, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, træthedsregistrering, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, usb-c tilslutning, nøglefri tænding, aircondition, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, fjernb. centrallås, dynamisk blinklys i bag, træk, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, bagagerumsdækken, højdejust. forsæder, splitbagsæde, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, led baglygter, led kørelys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 8 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Matrix LED forlygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dellæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| Dynamisk blinklys i bag | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |