Skoda Enyaq80 iV ecoSuite 5d
Kontantpris
199.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 533 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Rækkevidde op til 533 km.
automatgear, adaptiv fartpilot, fuld led forlygter, headup display, varmepumpe, læderindtræk, 3 zone klima, varme i rat, dab radio, apple carplay, android auto, digitalt cockpit, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, el indst. førersæde m. memory, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tagræling, mørktonede ruder i bag, nøglefri adgang, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, isofix, lygtevasker, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, vognbaneassistent, esp, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Airbags | Lygtevasker |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødassistent | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Head-up display |