Skoda Enyaq80 iV 5d
Kontantpris
184.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 128.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 534 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
19" Alufælge, App integration, Bakkamera, Bluetooth, Dellæder kabine, ABS, Airbag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Parkeringssensor for/bag, Sædevarme for, Touchskærm, Elruder for/bag, Anhængertræk svingbart (man.), Indfarvede kofangere, Tonede ruder, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Læderrat, Automatisk nødbremsesystem, ESP, Isofix, Skiltegenkendelse, Startspærre
- ATTRAKTIV EV FINANSERING MED OG UDEN UDBETALING .
- SVINGBART TRÆK .
- BILEN LEVERET NYSYNET .
Bilen er importeret så tekniske data og udstyr kan varierer fra danske modeller .
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Dellæderindtræk |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Sædebetræk, dellæder |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Svingbart træk (manuelt) |