Skoda Enyaq60 iV Loft 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 10.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 179 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot*, Varmepumpe, Bakkamera, 2 zoners klimaanlæg, LED lygter, Mirrorlink med Apple Carplay/Android Auto, Parkeringssensorer for / bag, Lyssensor, Vejbaneassistent, 2 zoners klima, skiltegenkendelse og meget mere
Adaptiv fartpilot kan tilkøbes af Skoda
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 409 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 6 timer)
Hurtigladning: 124 kw (10-80% = ca. 21 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 1.923 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC |