Skoda Enyaq60 iV Coupé 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 402 km |
| Batterikapacitet | 58,3 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 179 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Denne bil er født med 5 års / 100.000 km fabriksgaranti fra 1. reg. dato,
Svingbart Anhængertræk med elektrisk frigørelse, Design Selection Lodge, Premium pakke, El-førersæde, Matrix lys, Alufælge 19" AERO - Antracit Design Regulus, Panorama glastag, Bakkamera, Parkeringssensor for og bag, Climatronic (3-zoner) med aircondition panel bag, 2-eget opvarmet multifunktionslæderrat med paddles for rekupration, Varme i forsæder, El-bagklap med virtuel pedal, Bakspejl med automatisk nedblænding, Solgardin for bagerste sideruder, Adaptiv fartpilot (med "follow-to-stop")og hastighedsbegrænser, Opbevaringsboks bag midterkonsol, Elektriske sidespejle med memory, auto. nedblænding i førersiden, elektrisk indklapning og varme, Lys og regnsensor, Dynamisk forlygte styring med hjørnelys, LED baglygter med dynamisk lysfunktion, Vejbaneassistent + semi-automatisk vogn kontrol i nødssituationer og Traffic jamassist - Travel Assist --, DAB radio, USB-C stik (2x for, 2x bag), Stemmestyring, Træthedsregistrering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.054 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 456 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Matrix LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Navigation |
| Alufælge | Panoramatag |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
|---|---|
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme |