Skoda Elroq85 iV Sportline Maxx 5d
Detaljer
| ModelĂĄr | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2025 |
| Kilometertal | 4.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 570 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / ĂĄr |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
🔹 BILEN ER SOLGT🔹
🔹 2025 Skoda Elroq 85 Sportline – Topudstyret med MAXX Pakke 🔹
MAXX Pakke – Premium udstyr inkluderet :
âž” El-bagklap med virtuel pedal,
âž” Head-up-display,
➔ Climatronic 3-zoners klimaanlæg,
âž” Canton Sound System,
➔ Area View – 360° kamera & p-sensorer for/bag,
➔ Elektrisk justerbart førersæder med memory - massagefunktion & Elektrisk lændestøtte - begge forsæder,
➔ El-justerbare opvarmelige og foldbare sidespejle med memory & auto-nedblænding,
âž” Matrix LED High-forlygter,
âž” LED High baglygter med animeret lysfunktion,
âž” Intelligent Park Assist,
âž” Side-airbags for og bag + gardin- og centerairbag,
âž” Variabel bagagerumsbund & Bagagerumsnet,
âž” Dobbeltsidet bagagerumsmĂĄtte + vendbar bagagerumsmĂĄtte,
âž” Opbevaringsrum bag midterkonsol,
➔ Mekaniske solskærme i bagdøre,
➔ 20" sorte “Vega” alufælge,
🛡️ Komfort & Sikkerhed :
âž” Progressivt styring,
âž” Adaptiv fartpilot,
âž” Blindvinkelassistent,
âž” Lane Assist,
➔ Front Assist (nødbremsesystem),
âž” Trafikskiltgenkendelse,
➔ Træthedsregistrering,
➔ Nøglefri adgang og start,
➔ Sædevarme & ratvarme,
➔ Blændfrit fjernlys,
âž” Lyssensor & regnsensor,
âž” ISOFIX for & bag,
âž” Ambient lighting,
➔ Forberedt til træk - Org. svingbar træk til 1.200 kg. kan monteres til 9.500 Kr.
🔧 5 års eller 100.000 km fabriksgaranti – højvoltsbatteri op til 8 år / 160.000 km
âž” Nypris 378.985 kr.
🎨 Farve & Design
âž” Velvet Red eksklusiv metallak,
âž” Design Selection Sportline,
🔋 Elektrisk ydeevne
âž” 210 kW / 286 hk,
➔ WLTP-rækkevidde op til 570 km,
âž” Varmepumpe,
✔️ Ring for fremvisning - vi afsætter god tid til fremvisning og demotur. ved tidsbestilling sikrer vi, at alle får en positiv oplevelse hos Silkeborgbiler. du kører ikke forgæves til en bil, der er under klargøring eller måske netop er solgt. ring og book tid for en biloplevelse på tlf. 4046 3031 - vi afsætter god tid, når det passer dig! levering kan også ske på din adresse - vi besøger kunder i hele Danmark, og er bl.a. ugentligt på Sjælland - hvor levering af Kbh. V. også er en mulighed.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.044 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 606 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallĂĄs |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Integrerede rullegardiner |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Kunstlæder |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kunstlæderindtræk |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Massage i førersæde |
| Automatisk forvarmning af batteri | Massage i forsæder |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Delalcantaraindtræk | Ratbetjent gearskifte |
| Delkunstlæderindtræk | Ratgearskifte |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dynamisk blinklys i bag | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. mĂĄler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |