Skoda Elroq85 iV Loft Advanced 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 19.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 568 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
⭐⭐⭐ Dansk ŠKODA ELROQ 85 ⭐⭐⭐
!!! Dansk garanti 5 år eller 150.000 km !!!
Rækkevidde (WLTP): Op til 576 km
Udstyrspakker: · Advanced-pakke - Svingbart anhængertræk
✔️ Udstyr & Highlights
Head-Up Display
360° kamera
Matrix LED-forlygter
20" Vega Alufælge
Adaptiv fartpilot
Varmepumpe
🪑 Komfort & Indretning
El-førersæde med memory, varme og massage
Ambiente belysning
El-bagklap
2 zone klimaanlæg
Vendbar bagagerumsmåtte
🎵 Infotainment & Teknologi
Navigation
Apple CarPlay
Canton premium lydanlæg
⭐Vi hjælper naturligvis med finansiering både med- og uden udbetaling.
⭐Stærke priser på forsikring igennem SKODA FORSIKRING, samt gode dækninger !
integrerede rullegardiner, multifunktionsrat, el-klapbare sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, led baglygter, led kørelys, tågelygter, dynamisk blinklys i bag, udv. temp. måler, automatisk forvarmning af batteri, manuel forvarmning af batteri, trådløs mobilopladning, app integration, usb-c tilslutning, intelligent hastighedsassistent, træthedsregistrering, blindvinkelsassistent, auto hold, stemmebetjening, vognbaneassistent, automatisk nødassistent, automatisk nødbremsesystem, isofix, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, 20" alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.119 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 531 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Integrerede rullegardiner |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto hold | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Delkunstlæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys i bag | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | USB C tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |