Skoda Elroq85 iV Advanced 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 15.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 576 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
⭐ELROQ 85 MED ADVANCED PAKKE, 20" VEGA FÆLGE, LODGE KABINE, SVINGBART ANHÆNGERTRÆK OG BRILLIANT SILVER METALLAK⭐
👇🏻 Kontakt os nu! ☎️ Ring til Salgsafdelingen på tlf. 56 65 20 01 eller via mail koege@skoda.dk for besigtigelse.
UDSTYR: Kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, integrerede rullegardiner, digitalt cockpit, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el indst. førersæde, 20" alufælge, alufælge, dynamisk blinklys i bag, tagræling, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse, fjernb. centrallås, varme i forrude, el betjent bagklap, headup display, app integration, varme i rat, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, varme i bagsæde, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, dab+ radio, navigation, android auto, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, alarm, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, airbag, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk nødassistent m.m.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.044 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 606 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Fod betjent bagklap |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Integrerede rullegardiner |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB radio | Svingbart træk (manuelt) |
| DAB+ Radio | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys i bag | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |