Skoda Elroq60 iV Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, alufælge, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, matrix led forlygter, dynamisk blinklys i bag, tagræling, svingbart træk (manuel), mørktonede ruder i bag, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, el betjent bagklap, app integration, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, db. airbags, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, stemmebetjening, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 174 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 2.286 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| App integration | Manuel forvarmning af batteri |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys i bag | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |