Skoda Elroq60 iV Premium 5d
Kontantpris
293.980 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | -/- |
| Kilometertal | (ny bil) |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Fabriksny Skoda Elroq 60 Premium Pakke - Klar til levering.
Farve: Sort metallak- Black Magic
Indtræk: Studio (sort/grå stofkabine)
Udstyr
✅ Elektrisk rækkevidde: 570 km (WLTP)
✅ 5 års / 150.000 km garanti
✅ Anhængertræk, svingbart
✅ 19” alufælge
✅ Pre-conditionering af batteri
✅ Adaptiv fartpilot m. travel assist
✅ Varmepumpe
✅ Lynopladning
✅ Apple Carplay / Android Auto (trådløs)
Premium pakke:
✅ El-bagklap med virtuel pedal
✅ Matrix LED High forlygter
✅ Side airbags for og bag + gardin- og centerairbag
✅ LED High baglygter med animeret lysfunktioner
✅ Bagagerumsafdækning med bagagenet
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 174 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 2.286 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 16 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 19 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Intelligent hastighedsassistent |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Akustikglas i bag | Matrix LED forlygter |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto hold | Regnsensor |
| Auto. nødbremse | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Skiltegenkendelse |
| Automatisk nødassistent | Splitbagsæde |
| Automatisk nødbremsesystem | Stemmebetjening |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| Bakkamera | Svingbart træk (manuelt) |
| Bakspejl m. nedbl. | Tågelygter |
| Blindvinkelassistent | Tagræling |
| DAB radio | Tonede ruder |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træk |
| Dynamisk blinklys i bag | Trafikkamera |
| EDR-boks | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |