Skoda Elroq60 iV Advanced 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2025 |
| Kilometertal | 5.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 165 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Vigtigt udstyr på din kommende Elroq
✔️ 5års garanti eller 150.000km
✔️ Advance pakke
✔️ 20" alufælge
✔️ Head-up display
✔️ El-førersædet med memory funktion og massage.
WLTP Rækkevidde 426 KM.
Lyn ladning med op til 165 KWH
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen…
✔️ Attraktiv rente på finansiering
✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud.
✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda
hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke.
✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned
✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/
✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her:
https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 174 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 2.286 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Head-up display |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stemmebetjening |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |