Skoda Elroq60 iV 5d
Kontantpris
265.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2025 |
| Kilometertal | 1.350 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
⭐ 5 Års fabriksgaranti på bilen
⭐ 8 Års garanti på batteri
⭐Bakkamera
⭐Parkeringssensor for & bag
⭐ Trådløs carplay / Android Auto
⭐ Undervognsbehandlet
----------------------------------------------------------------------------
Tilvalg;
- Vinterhjul 19.500,-
- Helårsdæk 9000,-
- Lakforsegling 2500,-
- Coating af lak inkl. gratis genbehandling 6000,-
-----------------------------------------------------------------------------
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 174 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 2.286 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Lygtevasker |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Manuel forvarmning af batteri |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alarm | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Android auto | Nøglefri adgang |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk forvarmning af batteri | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stemmebetjening |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Blindvinkelassistent | Tågelygter |
| DAB+ Radio | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Varme i rat |
| Intelligent hastighedsassistent | Varmepumpe |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Justerbar lændestøtte |