Skoda Elroq60 iV 5d
Kontantpris
294.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 50 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
✅ 5 års Eller 150.000 km garanti
✅ Premium Pakke
✅ Matrix LED forlygter
✅ Fodbetjent El bagklap
✅ Svingbart Træk ( Kan vejes op til 1200 kg)
✅ 19" Alufælge
✅Dynamisk Fartpilot med Vejbane Assistent
✅ Varmepumpe
✅ Side Assist
✅ Navigation
✅ Skiltegenkendelse
✅ 4 x El-Ruder
✅ Foldbare El-Spejle med Varme
✅ Lyssensor
✅ Regnsensor
✅ Trådløs opladning
✅ Sensor Bakspejl
✅ Opvarmede Multifunktionslæderrat
✅ Nøglefri Betjening
✅ Travel Assist
✅ Armlæn
✅ Akustiske side Ruder i bag
✅ ESP
✅ ABS
✅ Airbag
✅ DANSK BIL
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.315 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 174 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 2.286 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Manuel forvarmning af batteri |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Stemmebetjening |
| Blindvinkelassistent | Svingbart træk (elektrisk) |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys i bag | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |