Skoda Elroq60 iV 5d
Kontantpris
271.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 10 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
✅5 års Eller 150.000 km garanti
✅ LED forlygter
✅ 19" Alufælge
✅ Dynamisk Vejbane Assistent
✅ Varmepumpe
✅ Side Assist
✅ Navigation
✅ Skiltegenkendelse
✅ 4 x El-Ruder
✅ Foldbare El-Spejle med Varme
✅ Lyssensor
✅ Regnsensor
✅ Trådløs opladning
✅ Sensor Bakspejl
✅ Opvarmede Multifunktionslæderrat
✅ Nøglefri Betjening
✅ Travel Assist
✅ Armlæn
✅ Akustiske side Ruder i bag
✅ ESP
✅ ABS
✅ Airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.315 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 174 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 2.286 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Manuel forvarmning af batteri |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk forvarmning af batteri | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| Bakspejl m. nedbl. | Tagræling |
| Blindvinkelassistent | Tonede ruder |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |