Skoda Citigo1,0 MPi 60 Style Sport 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,2 km/l |
| CO2 udledning | 88 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
LILLE GOD SKODA CITIGO.. SUPER ØKONOMISK BIL
STYLE SPORT MED MED MEGET UDSTYR som fx. fartpilot og klima anlæg
med sommer/ vinterhjul på alufælge.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, splitbagsæde, sportssæder, alufælge, tågelygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, fuldaut. klima, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, dæktryksmåler, automatisk lys, isofix.
Husk! vi hjælper gerne med billig forsikring og finansieringstilbud..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
|---|---|
| Fartpilot | Sportssæder |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Isofix |