Skoda Citigo1,0 60 Ambition GreenTec 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2015 |
| Kilometertal | 180.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
aircondition, sædevarme, el-ruder, el betjent bagklap, splitbagsæde, højdejust. førersæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, læderrat, cd/radio, aux tilslutning, håndfrit til mobil, isofix, esp, el-sidespejle, alufælge, fjernb. centrallås, tågelygter, nysynet den 13. februar 2026
Stort udvalg i Seat Mii, Skoda Citigo og VW up!, over 15 på lager priser fra 29.990 til 59.990 kr.
Økonomibiler: Stort udvalg i Chevrolet Spark og Aveo, Citroen C1, Aygo, Peugeot 107, Lupo, Audi A2, Hyundai i10, Kia Picanto, Skoda Fabia mfl. Biler, der er billige i vægtafgift og kører langt på literen. Vi har eget værksted og kan også hjælpe med service og reparationer.
Vi har mange nysynede biler fra 15 til 40.000kr - se eventuelt vores andre annoncer
Åbningstider (ring inden du kommer, vi er nogle gange på værkstedet):
Hverdage 12-18
Lørdag lukket
Søndag 12-15
Andre tider efter forudgående aftale
Tlf 44910999
Vi er pladeoperatør, nummerplader koster 1.380.-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 99.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| AUX tilslutning | Læderrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
|---|---|
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC |