Skoda Citigo1,0 60 Active GreenTec 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
aircondition, kørecomputer, cd/radio, automatisk nødassistent, tidligere rustbehandlet, 15" alufælge, el-ruder, udv. temp. måler, centrallås, aux tilslutning, højdejust. førersæde, stofindtræk, splitbagsæde, bagagerumsdækken, dæktryksmåler, airbag, esp, isofix,
Meget pæn og velholdt,
Vi tilbyder finansiering med - og uden udbetaling. Ring for rådgivning - så finder vi den bedst mulige løsning for dig,
🔧 Udvidet Garanti kan tilkøbes på alle vores biler. 🔧
✔ Der er mulighed for at tilkøbe op til 3 års garanti på denne bil:
• 36 måneder fra: 7.995 kr.
📞 Kontakt os for yderligere info omkring 3 års ekstra garanti
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 86.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Dæktryksmåler |
|---|---|
| ABS-bremser | El-ruder |
| Airbags | ESP / ESC |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| Automatisk nødassistent | Kørecomputer |
|---|---|
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
| Centrallås | Udv. temp. måler |