Seat Toledo1,2 TSi 110 FR Line 5d
Kontantpris
69.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 201.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Brun |
Beskrivelse
Seat FR-Line med sporty look og masser af udstyr sælges.
Bilen fremstår flot i en brunmetallic farve og er udstyret med FR-Line pakke med læder/alcantara sæder samt originalt FR-interiør. Den har sænket sportsundervogn, som giver en mere dynamisk køreoplevelse.
Udvendigt er bilen opgraderet med chromedelete, sorte emblemer og detaljer, hvilket giver et stilrent og moderne udtryk. Der er monteret skørtesæt og 17” alufælge samt LED-baglygter.
Bilen er også praktisk med aftageligt træk.
Mulighed for køb af helt nye vinterhjul på nye alufælge mod merpris.
Kontakt for yderligere information eller fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.176 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 469 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk start/stop |
|---|---|
| Aircondition | Dæktryksmåler |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Automatisk lys | Servo |
|---|