Seat Ibiza1,2 12V 60 Reference 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2012 |
| Kilometertal | 136.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/108 nm |
| Acceleration | 15,9 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, aftageligt træk, tågelygter, vinterhjul, aircondition, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, varme i forrude, el-ruder, cd/radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, isofix, 7 airbags, esp, antispin, automatisk lys, dæktryksmåler, servo, ikke ryger, lev. nysynet, service ok, tidligere undervognsbehandlet.
Bilen kører med kæde. 60 HK 18,5 km/l 880 kr./halvårligt.
Kan finansieres MED eller UDEN udbetaling!
Super lækker velkørende bil, meget velholdt Kører perfekt..
Tandrem og vandpumpe skiftet ved 135.000 km. 16.02.2026
Bilen bliver Nysynet og serviceret ved salg. OBS! Der tages forbehold for tastefejl.
Vi tager gerne Deres brugte bil i bytte vi giver markedets bedste pris for brugt gammel bil. Husk Ved køb af bil er der 1 gratis olie service og 30% rabat på næste syn omkonstning. Vi har åbent Mandag til fredag; 09.00 - 18.00. Lørdag 09:00 - 15:00. Søndag Lukker.
Nummerplader haves og sælges inden for åbningstiden. Vi besvarer altid SMS og opkald via tlf 53649650,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 129.898 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 949 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 551 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 7 airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| CD/radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås |