Seat Ibiza1,0 TSi 110 FR DSG 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 17" alufælge, tågelygter, led kørelys, aftageligt træk, køl i handskerum, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 205.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.122 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |