Seat Ibiza1,0 TSi 110 FR DSG 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,3 km/l |
| CO2 udledning | 132 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,3 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr
* Adaptiv fartpilot
* Fjernlysassistent
* Fuld LED forlygter
* Ambient light i luftdyser i siderne foran
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, dæktryksmåler, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 215.066 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.179 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 521 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| Automatisk lys | Sportssæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Førerovervågning med advarsel |