Seat Arona1,0 TSi 115 Style DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 16.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Særdeles velholdt, velkørende og driftsøkonomisk bil med automatgear! BEMÆRK kilometertal!! Alle service overholdt. Bilen er veludstyret med fuldautomatisk 2 zone klima, fartpilot, touch infoskærm mv., se udstyrsliste. Leveres nysynet og nyserviceret med 2 års reklamationsret. Halvårlig grøn ejerafgift kr 800, -. 1 ejer bil, undervognsbehandlet. OBS! Sælger kan kontaktes på Tlf. 26293014 eller via Bilbasens mailservice.
Udstyr:
Kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, Pco tonede ruder bag, automatgear, fuldaut. 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, esp mv.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.410 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 400 liter |
| Vægt | 1.212 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 414 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 468 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Helårshjul |