Seat Arona1,0 TSi 110 FR Advance DSG 5d
Kontantpris
199.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,5 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/200 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Seat Arona FR Advance 1,0 TSi 110 HK – 2024 – Automatgear – Perfekt stand
Både vinter og sommerhjul medfølger.
Velholdt og veludstyret Seat Arona FR Advance sælges. Bilen fremstår i rigtig flot stand både inde og ude og har kørt 42.000 km. En moderne og økonomisk CUV med høj komfort og masser af udstyr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 400 liter |
| Vægt | 1.133 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 415 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 607 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |