Saab 9-32,0 T 5d
Kontantpris
5.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2003 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2003 |
| Kilometertal | 342.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,8 km/l |
| CO2 udledning | 195 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/240 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
ER UDEN SYN - SKAL SYNES INDEN NR PLADER - KØRER GODT , aircondition, træk, læderindtræk, læderrat, sædevarme, fartpilot, 4x el-ruder, centrallås, el-sidespejle, alufælge , se alle vores biler på www.VarmingBiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 298.500 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-sidespejle | Træk |
| Fartpilot |
|---|