Saab 9-31,8 T Sport Sedan 4d
Kontantpris
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2005 |
| Kilometertal | 170.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 184 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Min svigerfar på 88 år kan desværre ikke køre sin bil mere pga. sygdom og den må derfor sælges, bilen køre fantastisk, og den er pæn og velholdt men med visse brugsspor, den er holdt med service og sidst synet 15-10-2025 og bilen har kun kørt Ca. 170.000 km. så der er mange gode km i den endnu og der er 1 1/2 år
til den skal til syn igen.
BEMÆRK 2006 MODEL OG DET MEGET LAVE KM TAL
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.400 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Xenonlygter |