Rolls-Royce Ghost6,7 Black Badge aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Produceret | 3/2022 |
| Kilometertal | 61.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | - |
| CO2 udledning | 315 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 11.680 kr. / år |
| Ydelse | 591 hk/900 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Oplev en udsøgt forening af kraft, elegance og sublimt håndværk.
Denne Rolls-Royce præsenterer sig i den dragende Diamond Black Rolls-Royce lakering, som signalerer evig elegance. Kabinen er beklædt med sort læder af fineste kvalitet, smukt akkompagneret af sofistikerede detaljer i Mandarin, som tilfører et diskret, men markant præg af luksus.
Key Features
- Individual Rear Seating Configuration
- Coachline in Mandarin
- Central Cool Chamber for Occasional Third Seat
- Rear Theatre Configuration
- Park Assistant
- Rear Picnic Tables
- Illuminated Grille
- Shooting Star Headliner
- Dark Chromed Spirit of Ecstasy
- Advanced Driver Assistance System
- Rolls-Royce Bespoke Audio
Leasingforslag
Førstegangsydelse:
DKK 622.000, -
Månedlig ydelse:
DKK 36.000, -
Restværdi:
DKK 1.785.000, - ekskl. registreringsafgift
Løbetid:
12 måneder
- Ovenstående leasingforslag er ekskl. moms.
- Bemærk at bilens pris er ekskl. moms & ekskl. afgift.
Rolls-Royce Motor Cars Copenhagen
Firskovvej 33, 2820 Kongens Lyngby
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 507 liter |
| Vægt | 2.575 kg |
| Bredde | 198 cm |
| Længde | 555 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 12 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 83 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Akustikglas i bag | Justerbar lændestøtte |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alarm | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Luftundervogn |
| Auto hold | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Massage i forsæder |
| Auto. parkering | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri adgang |
| Bagsæde underholdningssystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, læder |
| DAB radio | Sædekøling |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El betjente døre | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | USB A tilslutning |
| El indst. forsæder | USB C tilslutning |
| El komfortsæder | USB tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | Varme i bagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse36.000 kr.
- Førstegangsydelse622.000 kr.
- Totalpris i løbetiden1.054.000 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 1.785.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet15.000 km/årligt
- ForsikringInkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)