Renault Zoe52 Zen 5d
Kontantpris
97.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 68.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 352 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 195 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/245 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
16" fælge, ABS, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Bluetooth, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-spejle, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Fuldautomatisk klimaanlæg, Infocenter, Isofix, Kopholder, LED-baglygter, Læderrat, Multifunktionsrat, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Radio, Sædevarme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.605 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 383 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Infocenter |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kopholder |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Digitalt cockpit | Nøglefri betjening |
| El-sidespejle | Nøglefri tænding |
| Fartpilot | Sædevarme |