Renault Zoe41 Intens 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 158.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 403 km |
| Batterikapacitet | 41,0 kWh |
| Energiforbrug | - |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 92 hk/220 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Kom ud og kør i den velkendte og praktiske Renault Zoe, med god plads til 5 personer og et ret fornuftigt bagagerum. Denne Zoe er i den højeste udstyrsvariant "Intens".
Kom forbi til en prøvetur eller ring på 53707070 eller 22305237 hvis du vil vide mere om bilen :-)
Vi glæder os til til at se dig.
Og husk, at du har mulighed for at finansiere bilen via os. Vi laver billån med eller uden udbetaling. Lad os få en snak, så kan vi lave et konkret tilbud til dig.
multifunktionsrat, kørecomputer, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, automatgear, fuldaut. klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, type-2 ladekabel, navigation, håndfrit til mobil, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, skiltegenkendelse, bakkamera, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 284.650 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.403 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 562 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| ESP / ESC | Skiltegenkendelse |
| Fjernb. centrallås | Splitbagsæde |
| Fuldaut. klima | Stofindtræk |
| Håndfrit til mobil | Tågelygter |
| Højdejust. førersæde | Type-2 ladekabel |
| Isofix | Udv. temp. måler |
| Kørecomputer |