Renault Twingo1,2 16V Authentique ECO2 3d
Kontantpris
35.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2014 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/107 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 550 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Renault Twingo 1,2 16V Authentique ECO2 3d
En VIRKELIG velholdt og pæn bil som er helt perfekt bybil, bil nr 2 eller begynderbil.
⛽️ Forbrug: 22,2 km/l
♻️ Vægtafgift kun: 460 kr pr. halvår
Bemærk: Bilen har utrolig flot servicehistorik og er nyserviceret, tidligere undervognsbehandlet og leveres nysynet.
Udstyr:
* ✅ El-Ruder
* ✅ Musikstreaming Via Bluetooth
* ✅ AUX Tilslutning
* ✅ USB-A Tilslutning
* ✅ DAB Radio
* ✅ Højdejust. Førersæde
* ✅ Tågelygter
* ✅ Centrallås
* ✅ Fjernb. Centrallås
* ✅ Isofix
* ✅ Airbag
* ✅ Antispin
* ✅ ESP
Pris kun 35.900 kr Inkl 3 måneders garantipakke.
Husk at vi også kan tilbyde finansiering med 0 kr i udbetaling.💰
Kontakt os og få en prøvetur og en god snak.
Kontakt os på:
☎️Tel: 71 32 86 20
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 102.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 839 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 369 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 521 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 550 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Tågelygter |
| DAB radio | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
|---|---|
| ESP / ESC |