Renault Twingo1,2 16V Authentique ECO2 3d
Kontantpris
18.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2013 |
| Kilometertal | 208.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/107 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 550 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BILLIG AFGIFT OG HELÅRS DÆK , isofix, aux tilslutning, fartpilot, el-ruder, centrallås, el-sidespejle, helårshjul , synet januar 2025 - køb nu og få 1 måneds gratis bilforsikring - vi sælger nr plader så du kan køre hjem - se alle vores biler på www.VarmingBiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 74.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 839 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 369 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 521 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 550 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| AUX tilslutning | Fjernb. centrallås |
| Centrallås | Helårshjul |
| El-ruder | Isofix |
| El-sidespejle |