Renault Twingo1,0 SCe 70 Expression 5d
Kontantpris
45.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 70 hk/91 nm |
| Acceleration | 14,5 sek. |
| Tophastighed | 151 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Flot og velkørende Renault Twingo sælges.
Perfekt som førstegangsbil eller pendlerbil – nem at køre, let at parkere og meget billig i drift.
Højdepunkter:
- Meget billig i vægtafgift
- Økonomisk i drift og god brændstoføkonomi
- Perfekt til bykørsel – lille, smidig og let at parkere
- 5 døre – nem adgang og praktisk i hverdagen
- Ideel som førstegangsbil
Udstyr:
-Aircondition
-Bluetooth
-Sædevarme
-Manuel gearkasse
-Radio/lydanlæg
Stand:
Bilen kører godt og er pæn indvendig. Der er almindelige brugsridser udvendigt, som må forventes af en bil i denne alder – intet der påvirker kørslen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 102.899 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 359 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| El-ruder |