Renault Megane IV1,6 E-Tech Intens Sport Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 77.900 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 51 km |
| Batterikapacitet | 9,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 133 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
❇️ 𝐅𝐥𝐨𝐭 𝐨𝐠 ø𝐤𝐨𝐧𝐦𝐢𝐬𝐤 𝐑𝐞𝐧𝐚𝐮𝐥𝐭 𝐌𝐞𝐠𝐚𝐧𝐞 𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐜𝐚𝐫, 𝐦𝐞𝐝 𝐛𝐥. 𝐚 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐦𝐚𝐭𝐠𝐞𝐚𝐫, 𝐚𝐧𝐡æ𝐧𝐠𝐞𝐫𝐭𝐫æ𝐤, 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭, 𝐯𝐚𝐫𝐦𝐞 𝐢 𝐫𝐚𝐭 𝐨𝐠 𝐟𝐨𝐫𝐬æ𝐝𝐞𝐫, 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐨𝐢𝐝 𝐀𝐮𝐭𝐨, 𝐀𝐩𝐩𝐥𝐞 𝐂𝐚𝐫 𝐏𝐥𝐚𝐲 𝐨𝐠 𝐦𝐞𝐠𝐞𝐭 𝐦𝐞𝐫𝐞 ❇️
✔ Fast rente ved finansiering (20% udbetaling)
✔ Mulighed for kr. 0,- i udbetaling
✔ Finansiering tilpasses helt efter dine ønsker og behov
🛡️ Vi er autoriseret Fragus GOSafe garantidækning forhandler
🚗 Kør trygt videre med Fragus garantidækning op til 48 måneder – dækker i hele EU, Norge og Storbritannien
𝐁𝐞𝐦æ𝐫𝐤 𝐝𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐮𝐝𝐬𝐭𝐲𝐫:
🟢▸Automatgear
🟢▸Anhængertræk
🟢▸LED forlygter
🟢▸Digital instrumentering
🟢▸Fartpilot
🟢▸Vejbaneassistent
🟢▸El-foldbare spejle
🟢▸Aircondition / Klimaanlæg
🟢▸Ambiente belysning
🟢▸Multifunktionsrat med varme
🟢▸Delkunstlæderindtræk
🟢▸Sædevarme for
🟢▸Parkeringssensor for og bag
🟢▸Nøglefri døre, Nøglefri start
🟢▸16" Alufælge
🟢▸Armlæn
🟢▸Elruder for og bag
🟢▸Fjernbetjent centrallås
🟢▸Højdejusterbar forsæder
🟢▸Splitbagsæde
🟢▸Isofix
🟢▸Kopholder
Autoriseret Kia og MG forhandler med afdelinger i Skærbæk og Esbjerg.
Se video af bilen på www.jh-biler.dk
🛠 Vi laver mekanisk og elektronisk gennemgang samt klargøring
⚙️ Bilen kan leveres med Fragus GOSafe dækning
🔄 Vi tager gerne din bil i bytte
📱 Digital fremvisning og facetime / videogennemgang
💳 Vi hjælper gerne med finansiering både med og uden udbetaling
🟢▸𝐅𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞 𝐞𝐧 𝐩𝐫ø𝐯𝐞𝐤ø𝐫𝐬𝐞𝐥, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
📧 salg@jh-biler.dk
📞 74 75 21 21
⭐ Vi ses hos Jørgen Hansen Biler til en god handel! ⭐
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 278.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 449 liter |
| Vægt | 1.603 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 39 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Ambiente belysning | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |