Renault Megane E-Tech60 Iconic 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 23.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 450 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bilen er på vej hjem – slå til før andre!
Billederne viser en sammenlignelig bil og kan afvige i udstyr, farve og udseende.
Endelig specifikation kan variere – gennemgå altid bilens udstyrs liste før køb.
Kontakt os i dag og få mulighed for at sikre dig bilen før den lander!
Elektrisk info:
Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 442 km.
Opladningstid 10-80 % via 130 kWh DC-hurtigladning: 30 min.
Opladningstid 0-100 % via 11 kWh AC-opladning: 8 timer
Batterikapacitet: 60 kWh
Highlights:
✅ Adaptiv Fartpilot med Vejbanecenterringen
✅ 20” ENOS aluminiumfælge
✅ Harman Kardon lydanlæg
✅ El-justerbart Forsæder med Massage- og Memory funktion i Begge Sider
✅ Bakkamera
✅ Varmepumpe
✅ LED Indstigningslister og folie detaljer på tag
✅ My Renault app (openR Link), til styring af varme og køling i kabinen
✅ LED Adaptive vision (inklusiv tåge funktion)
✅ Forvarmning/køling af kabinen via MY Renault appen (Kræver kompatibel smartphone) og openR Link skærmen
✅ 12’’ multimedieskærm med indbygget Google Maps
✅ Varme i læderrat og forsæder
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag og søndag mellem 11:00 - 16:00
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Kontakt os:
Tlf. 75 14 21 11
esbjerg@bn.dk
Adresse Salgsafdeling:
Storegade 229
6705 Esbjerg Ø
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.708 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Varmepumpe |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |