Renault Grand Scenic IV1,6 dCi 130 Zen 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/320 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.850 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Velkommen til Auto60,vi vil gøre vores til at vejlede og guide dig igennem en let og smertefri handel, pæn og nydelig og særdeles velkørende, BILEN ER SIDST SYNET I MARTS 2026, centrallås, aux tilslutning, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, 7 personers, 20" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, tagræling, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, automatisk start/stop, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, esp, automatisk nødassistent, vi tager gerne din brugte bil i bytte, ring meget gerne for yderlig information og prøvekørsel, vi vil bestræbe os på at gøre oplevelsen ved os så positiv som overhovedet muligt, AUTO60 TILLID OG SUND FORNUFT, tlf. 4085 3606 Mvh Henrik,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 533 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 839 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
| 6 airbags | Isofix |
| 7 personers | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |