Renault Grand Scenic III1,6 dCi 130 Dynamique 7prs 5d
Kontantpris
28.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 310.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Nysynet 7 personers personbil med træk og nummerplade bom
Manuelt gear - diesel - sommer- og vinterdæk på fælge
Indregistreret 3/7 2012 - sidst synet 30/3 2026 - kørt 310.387 km
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 359.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.497 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 728 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Fartpilot |