Renault Grand Scenic III1,5 dCi 110 Dynamique 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2012 |
| Kilometertal | 234.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 12,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
🐰🥚 ÅBEN HELE PÅSKEN 🥚 🐰
2. APRIL - 6 APRIL 10.00-15.00
⭐ Nysynet
⭐ Apple Carplay/Android Auto (Løs skærm)
⭐ Navigation via Apple Carplay/Android Auto
⭐ 7 Personers
⭐ Led kørelys
⭐ Anhængertræk til 1300Kg
⭐ Fartpilot
⭐ Lavpris tilbud (se sidste billede)
Øvrige beskrivelse
Kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 7 personers, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, lygtevasker, airbag, isofix, antispin, esp
TILVÆLG 100% AUTOTJEK – TRYGHEDSPAKKE 🚙
- Brugtbils-attest hos uvildig synshal
- Bilen bliver nysynet
- Nyt service på bilen
- Forsikringstjek
✅ Alle vores biler er klar til levering samme dag
✅ Finansering med 0 kr i udbetaling
✅ Alle byttebiler købes
✅ Autoriseret CarGarantie-Partner – Driftsforsikring på din nye bil
Hverdag 10.00 - 17.30
Weekend 10.00 - 15.00
Telefon 71 99 28 35
salg@njord-biler.dk
- Undgå at kører forgæves! Ring gerne i forvejen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 331.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.447 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 681 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 7 personers | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Airbags | Lygtevasker |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-soltag | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |