Renault Grand Scenic III1,5 dCi 110 Authentique 7prs 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
35.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2012 |
| Kilometertal | 169.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 12,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
SÆLGES ENGROS. AFMELDT. FAST PRIS.
TANDREM M. VANDPUMPE SKIFTET D. 27-2-2025 V. 153.000 KM.
Highlights:
📌7 Personers
📌Fartpilot
📌2 Zonet klimaanlæg
📌Sædevarme
, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, stofindtræk, el-sidespejle, træk, aircondition, fartpilot, sædevarme, tågelygter, 2 zone klima, esp, automatisk lys, airbag, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.447 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 681 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
|---|---|
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Højdejust. forsæde | Træk |
| Isofix |