Renault Clio IV1,5 dCi 90 Zen Sport Tourer 5d
Kontantpris
51.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Kontakt mig altid for fremvisning på +4522404794
Hjælper gerne med at tage din bil i bytte,
Jeg kan hjælpe med forsikring og finansiering,
, kørecomputer, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, automatisk start/stop, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, dæktryksmåler, airbag, isofix, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 180.139 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.157 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 501 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB radio | Navigation |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde |