Renault Clio IV1,5 dCi 75 Expression Sport Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 384.800 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/200 nm |
| Acceleration | 14,3 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
⭐ Highlight af udstyr ⭐
✔️ NYSYNET D. 3/5-2025
✔️ SPLITBAGSÆDER
✔️ AIRCONDITION
✔️ ISOFIX
✔️ NAVIGATION
✔️ BLUETOOTH
✔️ LED KØRELYS
⛽ 27,8 KM/L
💵 930,- KR HALVÅRLIG GRØN EJERAFGIFT
🔶 BEMÆRK AT BILEN SÆLGES AFH TIL C-V-R 🔶
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, tagræling, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp,
🚗 Altid Over 500 gode brugte biler på lager – to afdelinger i Køge & Slagelse
📞 KONTAKT:
*Book din prøvekørsel på telefon 21 99 07 05 eller mail direkte på 📧 mail - Slagelse@mpbiler.dk - 💻 www.mpbiler.dk
🚘 Vi tager alle biler i bytte.
⏱️ Åbningstider :
Mandag - fredag 09:00 - 17:30
Lørdag & Søndag 10:00 - 16:00
🏠 Teknikvej 1 4200 Slagelse
📞 21 99 07 05
🟠 Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse.
🟠 Der tages forbehold for taste fejl 🟠
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 193.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.194 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
|---|---|
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |