Renault Captur0,9 TCe 90 Expression 5d
Kontantpris
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2017 |
| Kilometertal | 148.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
læderrat, højdejust. forsæder, tågelygter, træk, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, navigation, aux tilslutning, alarm, isofix, airbag, 4 airbags, antispin, esp.
Kontakt os for yderligere information eller for at arrangere en prøvekørsel allerede i dag på telefon 20 20 18 00, på brovejen 32 4930 Maribo eller på salg@oh-biler.dk.
Der tages forbehold for eventuelle fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 197.200 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.076 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 582 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Alarm | Læderrat |
| Antispin | Navigation |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
|---|---|
| El-ruder | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i forrude |