Porsche Taycan 4SPerformance+ Cross Turismo 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 56.300 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 452 km |
| Batterikapacitet | 83,7 kWh |
| Energiforbrug | 226 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 490 hk/650 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Erhvervsleasing forslag:
Førstegangsydelse: Kr. 5.995, - ex. moms
Mdl. Ydelse: kr. 80.000, - ex. moms.
Restværdi: kr. 335.458, - ex. moms og afgift.
Løbetid: 12mdr.
Farve: Koksmetal (M7R)
• 20" Alufælge (53Z)
• Adaptiv Fartpilot
• Alarm (7AK)
• Ambiente Belysning
• Android Auto + Apple Carplay
• Automatisk Nødbremsesystem (6K8)
• Bakkamera
• El-Indstillelige Forsæder Med Memory (3PN)
• El-Klapbare Sidespejle (6XV)
• Fuldaut. Klima (KH5)
• Fuld LED Forlygter Med Kurvelys (8IS)
• Glastag (3FG)
• Justerbar Lændestøtte
• Luftaffjedring Med Elektronisk Dæmperregulering (1BK)
• Læderrat (2FJ)
• Multifunktionsrat
• Navigation (7UG)
• Nøglefri Adgang (4F2)
• Parkeringssensor For og Bag (7X2)
• Performance Bremser Skivebremser For og Bag (1LS, 2EB)
• Skiltegenkendelse (QR9)
• Sædevarme (4A3)
• Tagræling (3S2)
• Vognbaneassistent (Forberedt)
* 4 hjulsstyrring
• Elektrisk Drivlinje AWD, 2-Trins Gearkasse, 280 kW Systemydelse, 93 kWh Batteri
ALTID ATTRAKTIVE FORSIKRINGS PRISER.
Bilen er på lager til omgående levering.
Der tages forbehold for tastefejl.,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.115.721 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 446 liter |
| Vægt | 2.246 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 497 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 639 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Kurvelys |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk forvarmning af batteri | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Luftundervogn |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.995 kr.
- Førstegangsydelse80.000 kr.
- Totalpris i løbetiden151.940 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 335.458 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet15.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet