Porsche Taycan 4Performance+ Cross Turismo 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2023 |
| Kilometertal | 36.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 456 km |
| Batterikapacitet | 93,4 kWh |
| Energiforbrug | 224 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 380 hk/500 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Porsche Taycan 4 Performance+ Cross Turismo – 36.500 km - Årgang: 2023
LEASINGFORSLAG:
Finansiel erhvervsleasing
- Førstegangsydelse kr. 85.000 ekskl. moms
- Månedlig ydelse 3.896 ekskl. moms
Finansiel privatleasing
- Førstegangsydelse kr. 106.250 inkl. moms
- Månedlig ydelse 4.870 inkl. moms
- Restværdi kr. 340.000 (ekskl. reg. Afgift ekskl. moms).
- Løbetid: 12 mdr
Vi tilbyder også split- og sæsonleasing!
Udstyr:
* Dolomite Silver Metallic
* 20" Taycan Turbo S Design hjul
* El indst. 18-vejs sportssæder m. memory
* LED-Matrix-forlygter
* Adaptiv Fartpilot
* Sport Chrono-pakke
* Luftundervogn
* Panorama-glastag
* GT sportsrat i læder
* Apple Carplay
* Porsche Electric Sport Sound
* Sædevarme for og bag
* Varmepumpe
* 4+1 sæder
Bilen kan fremvises på Østerbro - Nøjsomhedsvej 6, 2100 København Ø - Ring for aftale & besigtigelse.
Tlf:
- 20 27 19 38
- 22 77 31 31
- Der tages forbehold for tastefejl!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.031.072 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 446 liter |
| Vægt | 2.245 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 497 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Antispin | Luftundervogn |
| App integration | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Frunk | Vognbaneassistent |