Porsche Macan S3,0 D PDK 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 184.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 167 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/580 nm |
| Acceleration | 6,3 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
En af Porsches mest solgte modeller med god grund!
God størrelse til ethvert behov, fantastiske køreegenskaber og stilrent og sporty design.
Af udstyr kan der bl.a. nævnes:
Adaptiv fartpilot
Panoramatag
El-sæder m. memory
Luftundervogn
Paddleshift
Navi
Bakkamera
P-sensorer for og bag
2 zoners klima
Sædevarme
El bagklap
El spejle
... med mere.
På denne bil kan vi tilbyde forsikring fra 789 kr månedligt.
Der tages forbehold for tastefejl, ændringer samt at bilen kan være solgt.
Kontakt os for mere info.
Bilen kan ses og prøvekøres efter aftale hos Clevr Car i Egå.
Inklusiv i tilbuddet:
- Klargøring
- Mulighed for garanti
Leasingaftale 12 måneder erhverv:
Udbetaling: 27.999 kr.
Ydelse: 2.399 kr.
Restværdi:169.000 kr. + moms ekskl. afgift.
Alle priser plus moms.
Leasingaftale 12 måneder privat:
Udbetaling: 34.999 kr. inkl. moms.
Ydelse: 2.999 kr. inkl. moms.
Restværdi: 169.000 kr. + moms ekskl. afgift.
Opstartsomkostninger:
Kontraktoprettelse: 3.999kr + moms
Nummerpladegebyr til staten: 1.180kr
Panthaverdeklaration (hvis du ønsker at bruge egen forsikring): 1.500kr
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, ambiente belysning, alufælge, el-sidespejle, soltag, el-soltag, led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, fuld led forlygter, tågelygter, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, 2 zone klima, fuldaut. klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, 4x el-ruder, udv. temp. måler, adaptiv undervogn, el betjent bagklap, luftundervogn, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, navigation, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, parkeringssensor (bag), alarm, regnsensor, lygtevasker, airbag, db. airbags, automatisk lys, intelligent hastighedsassistent, træthedsregistrering, antispin, automatisk nødassistent, stemmebetjening, automatisk nødbremsesystem, esp, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.207.075 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.076 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 499 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Luftundervogn |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, inkl. moms
- Månedlig ydelse2.999 kr.
- Førstegangsydelse34.999 kr.
- Totalpris i løbetiden70.987 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 169.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet