Porsche Macan GTS3,0 PDK 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 127.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,9 km/l |
| CO2 udledning | 260 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.200 kr. / år |
| Ydelse | 360 hk/500 nm |
| Acceleration | 5,2 sek. |
| Tophastighed | 256 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Super fed Porsche Macan GTS klar til omgående levering!
Bilen kan fremvises i vores showroom i Hillerød
Highlights
- VULKANGRAU
- Adaptiv fartpilot m. Active Safe
- Panoramasoltag
- Lane assist
- Led forlygter inc. Dynamic Light System
- Parkeringsensor for & bag
- Elektrisk-svingbart anhængertræk
- Sportdesign sideskørter
- 18-vejs adaptive sportssæder med komfort memory
- Komfort lyspakke
- Navigationsmodul til PCM
- Mørke LED Baglygter
- Opvarmet forsæder
- Opvarmet multifunktionsrat
- Sportsudstødningssystem
- EXTERIEURPAKKE
- SPORTDESIGN SIDESPEJLE
- Luftundervogn
- Termoruder
- Sportsrat i alcantara
- Gearvælger i alcantara
Og meget mere!
Købspris: 245.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 40.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 3.877 kr. ex. moms
Restværdi: 215.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 12 måneder privat
Udbetaling: 50.000 kr. inkl. moms
Mnd. ydelse: 4.846 kr. inkl. moms
Restværdi: 215.000 kr. ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.346.468 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.895 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 1.165 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Alcantaraindtræk | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Luftundervogn |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| CD | Panoramatag |
| CD afspiller | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Pilotsæder |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.895 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden86.740 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 215.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet