Porsche Cayenne3,0 E-Hybrid Coupé Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 40,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 55 km |
| Batterikapacitet | 12,1 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 220 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 73 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.080 kr. / år |
| Ydelse | 462 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 253 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Porsche Cayenne 3,0 E-Hybrid Coupé Tiptr. 5d - 64.000 km - Årgang: 2021
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 104.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 6.792, - excl. moms
* Restværdi kr. 400.000, - eksl. moms, excl. afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 130.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 8.489, - inkl. moms
* Restværdi kr. 400.000, - eksl. moms, excl. afgift
Udstyr:
* 21" Ekslusiv alufælge
* 3D-Surround View
* Alarm
* Apple carplay
* Ambientebelysning
* BOSE surroundsound system
* El indst. sidespejle m. memory
* El indst. 14-vejs sæder m. memory
* Fartpilot
* Head up display
* Keyless go
* Luftaffjedring m. PASM
* Matrix Beam LED PDLS
* Massage i forsæder
* Navigation
* Pre sense city
* Panorama glastag
* Privacy-ruder
* Rullegardiner bagi
* Ratvarme
* Stemmestyring
* Servostyring plus
* Sportsudstødning
* Sport-Chrono pakke Plus
* Sædevarme for
* Sædeventilation for
* Vognbaneassistent
* Vognbaneskiftassistent
OBS: For at få ladet din nye el- eller hybridbil, skal du selv sørge for og bekoste installation af en ladestander eller på anden vis selv sikre, at du har en tilstrækkelig tre-faset strømkilde til rådighed til opladning af dit køretøj. Opladning af dit køretøj skal ske ved et trefaset ladekabel.
Bilen kan fremvises ved vores kontor på Hammervej 1-3 · 2970 Hørsholm · ring for besigtigelse.
Fleasing
* Der tages forbehold for tastefejl.,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.735.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.435 kg |
| Bredde | 198 cm |
| Længde | 493 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 3 individuelle sæder i bag | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Head-up display |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Integrerede rullegardiner |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Luftundervogn |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Massage i førersæde |
| Automatisk start/stop | Massage i forsæder |
| Bagagerumsdækken | Matrix LED forlygter |
| Bakkamera | Mørk loftbeklædning |
| Bakspejl m. nedbl. | Mørktonede ruder i bag |
| Centrallås | Multifunktionsrat |
| City steering | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB radio | Navigation |
| DAB+ Radio | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Panoramatag |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. forsæder | Ratgearskifte |
| El komfortsæder | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle | Sædekøling |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-soltag | Soltag |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse6.792 kr.
- Førstegangsydelse104.000 kr.
- Totalpris i løbetiden185.504 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 400.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet