Porsche Cayenne3,0 D Tiptr. 5d
Kontantpris
475.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 137.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,9 km/l |
| CO2 udledning | 244 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 15.360 kr. / år |
| Ydelse | 240 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Meget velholdt Porsche Cayenne 3,0 Diesel med kun 1 ejer.
Prisen er med moms & afgift.
ESKTRAUDSTYR
? Panoramaglastag
? Sædevarme for
? Sædekøling for
? Navigation
? Vognbaneskift assistent
? Xenonlys
? BOSE lydsystem
? 19" fælge med vinterdæk
? 22" fælge med sommerdæk
? 14-vejs elsæder med hukommelse
? Fartsensitiv servostyring
? Automatisk nedblændeligt bakspejl
? Parkeringssensor for + bakkamera
? Fartpilot
? Klimaanlæg - fuldautomatisk
YDERLIGERE UDSTYR
? Ratgearskifte
? Varme i forrude
? Regnsensor
? Håndfri telefon
? Musikstreaming via bluetooth
? LED kørelys
? Læderkabine
? Aut.gear/tiptronic
? Fjernb. c.lås
? Kørecomputer
? Infocenter
? startspærre
? 4x el-ruder
? El-spejle
? CDd/radio
? Isofix
? Mv.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.185 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-soltag |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Automatgear | Fuldaut. klima |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-ruder |