Porsche Boxster2,5 2d
Detaljer
| Modelår | 1997 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/1997 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,3 km/l |
| CO2 udledning | 223 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.360 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/245 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Et køb af en speciel bil er ofte en længere proces, vi vil meget gerne hjælpe dig med denne proces. Derfor ønsker vi at du laver en aftale med os inden fremvisning af bilen, så er vi sikre på at bilen er klar, og vi har afsat god tid til en snak om køb af bilen, Ikoniske Porsche Boxster (986) 2,5L 6-cyl. boxer fra 1997, 5-trin manuel gear, i farven Arctic Silver Metallic, en ægte køremaskine med midtermotor og fantastisk balance. Perfekt som sommerbil eller entusiastbil, Bilen er udstyret med følgende, Sort læderkabine, Elektrisk kaleche i sort stof, Klimanlæg, Fartpilot, Sædevarme begge sæder, 2x El-ruder, El-justerbare og opvarmede sidespejle, Bred/Smal dækmontering, 205/55R17 for, 255/40R17 bag, 17" alufælge, Radio Porsche CDR-210, Opbevaring foran (frunk), fjernb. centrallås, Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.250 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 129 cm |
| Lasteevne | 310 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Frunk |
| Alarm | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
| CD | Læderrat |
| CD afspiller | Sædebetræk, læder |
|---|---|
| CD/radio | Sædevarme |
| El-ruder | Soltag |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot |