Porsche 911 GT3 RS4,0 Coupé PDK 2d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 8.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 7,8 km/l |
| CO2 udledning | 295 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 15.100 kr. / år |
| Ydelse | 520 hk/470 nm |
| Acceleration | 3,2 sek. |
| Tophastighed | 312 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
Porsche 911 GT3 RS Weissach
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 160.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 20.946, - excl. moms
* Restværdi kr. 1.305.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 200.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 26.183, - inkl. moms
* Restværdi kr. 1.305.000, - excl. moms og afgift
Udstyr:
* 2-zone klimaanlæg
* 20" Lightweight RS fælge
* Bakkamera
* Bose lydsystem
* El indst. sidespejle
* Carbon fronthjelm
* Carbon tag
* Carbon sidespejle
* Carbon skålsæder
* Carbon Spoiler
* Fartpilot
* Frontlift
* Keramiske bremser
* Lizard Green lakering
*Lizard Green syninger
* Navigation
* Parkeringssensor bag
* Sport Chrono pakke Plus
* Sportsudstødning
* Weissach letvægtspakke
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, multifunktionsrat, delalcantaraindtræk, sportssæder, mørk loftbeklædning, alufælge, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, adaptive forlygter, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, el-ruder, automatisk start/stop, frunk, adaptiv undervogn, cd/radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 3.780.603 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | 132 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-ruder |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv undervogn | Fjernb. centrallås |
| Adaptive forlygter | Frunk |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse20.946 kr.
- Førstegangsydelse160.000 kr.
- Totalpris i løbetiden411.352 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 1.305.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet